Názory a názory

10. února 2015 v 19:56 | lilajs |  Obecně rozlišený výplach mozku~
Referenda, války a parta náboženských křiklounů aneb když pohár trpělivosti přeteče.


Jednou jeden moudrý britský geek řekl "když máš názor, možná si ho spíš nech pro sebe". Po tom, co slýchám poslední dobou mám chuť si tuto větu napsat na tričko a permanentně ho nosit… nebo na lopatu, ať je to poslední věc, co lidi vidí než je praštím.
Ve světě se toho děje strašně moc a na mě to křičí ze všech stran. Války, revoluce, problematika homosexuálů, přistěhovalci a tak dále a to pořád dokola. Vždycky jsem se považovala za strašně zabedněného člověka, co se tohohle týče, ale časem jsem přišla na to, že jsem vlastně docela tolerantní.
Nuže, nechte mě vše názorně představit na seriálu Kings.
Vypráví příběh o moderní monarchii aplikované na zemi jako je USA. Král slepě zasvěcený bohu, královna sestrou člověka, který fanaticky financuje válku se sousedním státem, sympatický princ a následník trůnu gay jak poleno a princezna prosazující zákon o zdravotní péči s tím, že ji všichni odmítají. A teď to nejlepší, celé dílko inspirované biblickým příběhem. Je to jako kdybyste všechno hodili do mixéru, udělali perfektní smoothie a vypili ho po pětikilometrovém běhu, kdy vám v půlce ruplo v koleni. Co tím chci říct je to, že každá z postav a jejich vztahy krásně reprezentují nějaký problém ve společnosti.
Za poslední měsíc jsem si mnohokrát vyslechla, že přistěhovalci/váleční uprchlíci by se měli střílet už jen z principu. Rozumím, že po několika nedávných atentátech nevěříme ani vietnamským babičkám, které zběsile přehrabují bedínku sladkých brambor v Tescu, ale to nám opravdu nedává nějaké zvláštní právo někomu mířit zbraní mezi oči jen tak. Pokud se jedná o sebeobranu, to je jiná věc… ale přesně v tu chvíli přichází otázka kdo co bere jako sebeobranu a najednou se opět točíme v kruzích.
Představte si ale, že by jste na jejich místě byli vy. Ve vaší zemi vás chtějí zabít a všude jinde, kam šlápnete, taky. To není zrovna nejpříjemnější. Proto navrhuji nejdříve empatii, poté slova… a ty ještě hluboce zvážená, pamatujte na lopatu.
A teď mé oblíbené téma. Homosexuálové.
Jak si někdo může do spodní partie zad myslet, že má právo takhle rozhodovat o cizím životě? A ještě do toho strkat nějakou víru? Boj za tradiční rodiny? Proč prostě nemůžeme bojovat za rodiny obecně?
Věřím, že spousty homosexuálních párů by s láskou adoptovaly a vychovaly nějakého špuntíka, ale pak se najednou objeví nějaký křikloun a rozmachuje se v ruce knihou, kde je s požehnáním několikahodinového studování více teplého podtextu než v baru Modrá ústřice. V lepším případě se nám ještě objevují spoty, které vyloženě poukazují na to, že záleží na tom, co má osoba mezi nohama než na jejích rodičovských schopnostech.
Lidé si svoji orientaci nevybírají, ani to není nemoc. To samé platí o transgendrech. Neurážet, respektovat, podporovat a hlavně, proboha hlavně se nesnažit převychovat, protože jinak přijdu ve dvě ráno a vrazím vám výše zmíněný nástroj do níže zmíněných partií.
Je nespravedlivé člověka omezovat kvůli něčemu, co nemůže změnit, a extra nespravedlivé, když je to z něčích sobeckých zájmů. Takové chování je jako kdybyste seděli v restauraci, objednali si dort a jiný host objednávku zrušil, protože se mu to nelíbí. Stop, prosím přestaňte. Každý si svůj dezert zaslouží ať je jaký je. Navíc z biologického hlediska vývoj myslel na všechno.
Mohla bych takhle hodiny rozebírat nejrůznější témata od potratů přes lhostejnost a rasismus až po zvyšování důchodového věku, ale o těch třeba někdy jindy. Když se z výšky podívám na všechen ten hate kolem a vzpomenu si, co vlastně bereme jako normální, je mi na zvracení (mluvím o tobě, 50 Shades a mnoho dalších).
Velká část lidí, se kterými se denně setkávám je tvořena homofobiky, rasisty a obecně vymazanými hatery. Občas bych s nimi nejradši udělala krátký proces, ale protože je to nelegální, dnes to vyřeším s hlavou vztyčenou a slovy velkého Nicky Furyho na rtech.


nebo též


Podtrženo, sečteno, omlouvám se, že nový rok otevírám takhle negativně, ale nějak mi to přišlo pod ruku. Příště už to snad bude lepší.
Mějte se~!

-lilajs
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 piuPIU piuPIU | Web | 22. února 2015 v 14:05 | Reagovat

Naprostej souhlas... Většina těch nejstupidnějších komentářů na internetu začíná "Je to jen můj názor, ale...". A pak už to je jen jedno velký zlo. A Kings vypadá jako dobrej seroš, vyzkouším :)

2 Deila Deila | 7. března 2015 v 11:03 | Reagovat

Opravdu pěkně napsaný článek. Zrovna předevčírem jsem si v pekárně vyslechla kousek rozhovoru o "těch nebezpečných lidech vyznávajících Islám" od asi 70 leté babičky, která se zjevně až moc kouká na tv Nova a myslí si, že jsou to všichni teroristi. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama