The Great Gatsby

30. června 2013 v 0:21 | lilajs |  Postřehy z kinematografie~
Něco, za co by Leo Oskara zatraceně zasloužil.Film The Great Gatsby vznikl na motivy stejnojmenné knížky od F. Scotta Fitzgeralda. Vypráví příběh mladého pohledného mladíka Jaye Gatsbyho a jeho již dlouho trvající zakázané lásky vůči dívce z opačné strany zátoky. Jednoho dne se do malého domku vedle jeho honosného paláce nastěhuje Nick Carraway, kluk plný očekávání nad taji New Yorku a také bratranec zmíněné dívky. S jeho menší pomocí se svedou osudy jeho nového přítele a sestřenice po dlouhé době opět dohromady… aby odstarovaly katastrofu.
Tak, pokud za tohle Leo nedostane cenu, nechť jdou všichni do háje, protože byl brilantní~ Vlastně celý film byl hodně dobrý, i když pár klopýtnutí se našlo taky.
Hrozně se mi líbilo propojení 20. let a moderní hudby. Hodilo se to a fungovalo skvěle. Chybou na kráse však byla scéna, která mi přišla jako dost nevkusné natažení děje. A taky to, že v marvelovském Capitan America vypadá New York poněkud… věrohodněji i přes to, že se odehrává o přibližně 15 let déle.
Ale i přes to všechno shledávám Gatsbyho pěkným dílkem. Není to až tak nechutně romantické jak to zní. Všechno (až na Time Square) sedělo do sebe. Chvílemi se mi hnaly slzy do očí. Tím chci říct, že na konci jsem seděla a říkala si "sakra nebreč, lidi se koukají".


Daisy mě naštvala, no. Každopádně mohu doporučit. Je to hezký, vkusný, i když občas moc zdlouhavý. Kamera nádherná, Leo rozkošně rozpačitý, celkově vizuálně krásná práce. A teď mám chuť přečíst si tu knihu, hehe.
Tak a ode mě to opět bude vše. Farewell~!


-lilajs ♥
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *Es* *Es* | 30. června 2013 v 0:56 | Reagovat

Akurát včera som si to stiahla ale nestihla som to dopozerať :/ ale ten soundtrack je dokonalý :)

2 babuinobu babuinobu | Web | 30. června 2013 v 11:15 | Reagovat

[1]:
To souhlasím :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama