Animefest 2013

21. května 2013 v 16:24 | lilajs |  Obecně rozlišený výplach mozku~
Milí otaku, zlí otaku a perfektně strávený deštivý víkend.

Tak i letos jsem zavítala na svůj milovaný Animefest. Tentokrát se mi dokonce povedlo sehnat si i absolutně skvělou společnost, takže i přes "lehkou" paniku před začátkem se z toho vlastně vyklubal ten nejlepší Animefest na kterém jsem byla i přes všechen ten déšť a zlé otaku. A teď už to hlavní aneb. Animefest den po dni~

DEN PRVNÍ:
Díky mé drahé Dingo-chan a našich nákupech nutností ve Vaňkovce jsme na zahájení dorazily poněkud později než jsme vlastně chtěly... a byla to největší blbost co jsme mohly udělat. Fronta, kterou jsme odhadovaly na to, že bude kratší až se vrátíme, byla naopak 4x až 5x delší. Ahaha, damn.
Tak jsme se poslušně postavily do té masy lidí jako ovečky do stáda a tak na půl hodiny projížděly Tumblr. Myslím že jsem musela vyděsit dost lidí vydáváním těch nelidských zvuků nad mým skvostným dashboardem. Poté jsme se konečně dostaly alespoň do budovy, kde jsem se všemožně snažila zijstit do jakého proudu se mám zařadit jakožto ten, co už platil. Skutečně bych nečekala, že popisky nalepí na zem, ale fakt tam byly.
Po vybavení krásným žlutým náramkem, FestZINem a programem kolotoč mohl začít. Do oficiálního zahájení ještě zbýval nějaký čas, tak došlo na obhlídku letošních stánkařů. Řekla jsem si, že nic kupovat nebudu... jak myslíte, že jsem dopadla, hm?
Pak jsme se přesunuly do Rotundy, pohodlně se usadily a čekaly jak originální letošní zahájení bude. Oproti třeba minulému roku mě to přišlo strašně smutně suché. Ale dort to vše vyžehlil 8D. Bylo dost vtipný jak se půlka sálu najednou zvedla, když ho začali odnášet dozadu. A mohu jen říct, že byl zatraceně vynikající!


Chvíli nato jsme se přesunuly do Kongresového centra na Nagatinu přednášku "Kam mizí yaoistky?", která se projevila být kapacitně přecpaná. Vzhledem k tomu, že do sálu nás nepustili, zůstaly jsme stát na chodbě s Hanyuu a úžasným desátým Doktorem než ze sálu vyšel (teda spíše doslova vypadl) náš úžasný nádherný Sasuke, Deila-chan.
Díky tomuto škrtu v programu se nám najednou naskytlo spousta volného času a tak jsme se odebraly k dodělávání cosplaye na neděli a příjemnému pokecu.
Když nastal ten správný čas, vyrazily jsme na workshop "V cosplayi před publikem". Víte jak se to říká o tom zážitku? Nezáleží na tom jestli je kladný nebo záporný, hlavně že je silný. No, tenhle teda byl. Bylo to skvělé, poučné a děsivé zároveň. Přednášející perfektní, ale moje bránice se prostě na herectví nehodí.
Po workshopu jsme zamířily na pokoj dodělávat co bylo potřeba. Do postele jsem padla o půl třetí a tím náš - teda spíše můj - první animefestní den skončil.
Můj páteční cosplay (za foto děkuji Abel):


DEN DRUHÝ:
Z postele jsme se vyplazily nezvykle brzo pod taktovkou mamky a jejího "snídaně je nutnost". Poté přišel dlouhý proces navlíkání se do mého cosplaye a po půl hodině jsme konečně vyrazili za Luffym, který na nás čekal s tím, že zrušili přednášku. Vznikla tím další díra v programu a k tomu nám nepřálo počasí ani davy lidí v obou budovách. Náš malý Luffy nakonec rezignoval a odešel se převléct. Mezitím se k nám přidala má nádherná Nevan v podání Sus-Rip a Kyrie v podání Sis. Bylo tak krásné mít kolem sebe svoje DMC slečny, musím uznat z pohledu mé sobotní postavy, ehehe. Ale bylo mi krapet trapně když obě byly vyšší než já...
Chvíli jsme seděli spolu s Dingo, Nevan (a později i Hanyuu) venku ve stanu Černé Hory a čekali na Deilu, která se vrátila s absolutně dokonalým, tak správně rozkošným Izayou, kterého bych si nejraději odtáhla domů. Do dalšího bodu programu - Soutěže kostýmů - zbývalo ještě dost času a naše drahá Malfoyovic slečna se chtěla porozhlédnout po stáncích, a tak jsme i všichni udělali.
Když přišel čas, nacpaly jsme se já, Dingo a Deila do fronty na Soutěž kostýmů. Řeknu vám, ta rezervace místa je zatraceně skvělá věc. Po snad půlhodinovém stepování před dveřmi do sálu nás 100 vyvolených pustili dovnitř, kde jsme se pohodlně usadili a vyčkávali.
Samozřejmě se to neobešlo bez technických potíží, kterým od minulého roku plně rozumím a nenadávám na ně. S novými moderátory to bylo už horší. Chyběla jim i ta troška humoru, takže jejich vystupování bylo skutečně... nepopsatelné. Asi nejvíc mě fascinovalo, když klukovi nedopřáli ani tu minutu na předvedení a doslova ho vyhodili se slovy "tak to by snad stačilo, chceme aby nám to tu ještě zůstalo stát". To jako vážně? Byl to roleplay, doprčic. Jinak letošní spektrum kostýmů bylo takové všelijaké, ale hezké. Arisu, Myra nebo Arashi byly kouzelný (a Arashi blahopřeju k vítězství!). Ale poučila jsem se o jedné věci - neberte si nic s megalitickými křídly a v čem se nedá hýbat. Ano. vypadá to sice epicky, ale chudák Berry_chan málem neprošla dveřmi.
Další v programu následovalo Cosplay divadlo. Opět na nás před branami do Rotundy čekal obrovský dav lidí, ale rezervace nás opět protlačila dovnitř dříve. Letošní divadlo postrádalo veškerou šťávu. Moderátoři napytel a z 5ti scének byla pouze jedna nebo dvě dobré. K mému překvapení se tam objevila i parta 7mi slečen v šatech, které měly znázorňovat 7 smrtelných hříchů. Well, myslím že s cosplayem to souviselo skutečně jen málo, ale dobře.
Hned poté následovalo Toyotomiho Trigun divadlo. Popravdě vůbec nemám tušení co se tam dělo, protože jsem odběhla za Azem s Tobi, takže se omlouvám, ale prý bych měla litovat. Ale co, epičtí kamarádi jsou epičtí a ten Gundam cosplay taky. Jen doufám, že toho klučinu vůbec pustili domů~


(foto Tobinka)

Pak jsem se přesunula do sálu Morava na workshop "Výroba latexových aplikací", kde jsem se dozvěděla, co jsem celou dobu s tekutým latexem dělala špatně (a že toho bylo dost). Přednášející skvělý a dokonale mě navnadil k tomu udělat si nějakou šílenou latexovou aplikaci. Utržená spodní čelist zní dobře, yay~ 8D. Ale jsem pořád trochu zmatená z barvení latexu, protože to mi prostě nejde.
Hned po workshopu jsme se spolu s Dingo a Deilou, které jsem předtím nemilosrdně opustila, odvalily napapat a já sundala cosplay. Je doslova pozoruhodné, jak mě skoro nikdo bez kostýmu nepoznává.
Další na našem programu byl "Světový cosplay" s Kairi, Yuriko, Alanou a Shookiem. Ten letošní byl takový sušší než minule mi přišlo. Hlavním tématem byly zahraniční cony, cosplay soutěže a tak obecně na co se lidi ptali. Jedna z otázek zabrousila i ke crossplayi. Shookie, Lady Loki není fem!Loki i když je pravdou, že slečny poslední dobou velmi rády dělají z Lokiho ženskou. Každopádně mám strašnou chuť jen na Närcon a Mondocon, protože tyhle dvě akce vypadají absolutně epicky. A nevěřím, že to píšu, ale i cosplay soutěž v Maďarsku bych možná zkusila.
Po přednášce nás opět nemilosrdně opustila Dingo s partou lidí od Homestucku. Už chápu proč se o nich říká, že jsou děsivý. Protože jsou.
Spolu s Deilou jsme se pokusily dostat na přednášku "Goku nebo Superman?" ale projevila se být nacpaná, jako většina těch na které jsme chtěly. Svěsily jsme ramena a vydaly se zpět k pavilounu A, kde jsme asi v půlce cesty zaslechly hrdelní "Iiii~zaaa~yaaa-kuuun!" a za mým maličkým nádherným Izayou se rozběhl dost kvalitní Shizuo. Tak proč ne trochu sportu, že? Nakonec jsme ale vyhrály a volnou chvíli vyplnily procházkou po celém výstavišti. Není nad trochu večerního dobrodružství, když se nedostanete na přednášku~
V jednu jsem ještě skočila vyzvednout Dingo a tím v podstatě náš druhý animefestní den skončil.
Sobotní cosplay (foto od Cube-o):


DEN TŘETÍ:
V neděli ráno jsem chtěla na přednášku Historie animace, ale díky naší (teda spíš mojí) pomalé přípravě jsme to bravurně prošvihly. Deila-chan, jakožto ten nádherný Izaya, nám nadávala, protože na nás čekala snad 45 minut v dešti.
Nakonec jsme však díru v programu vyplnily úžasnou přednáškou Kirito 100, nakupováním placek (co jsem říkala na začátku, hm? ="3) a focením s absolutně úžasnými lidmi, kterým se líbil můj cosplay.
Jinak přednášející Robert Waschka byl absolutně kouzelný jako vždy. Popravdě bych použila název "Kirito 100 aneb Jak se 100x nechat zabít", protože to by přednášku krásně vystihovalo. Jednalo se o nejrůznější možné i absurdní bojové scény z anime/hry Sword Art Online (které jsem neviděla, ale chystala jsem se na to), jestli to ve skutečnosti jde udělat, případně jak by se to mělo udělat jinak, aby to fungovalo. Házel spoustu vysvětlivek a vtipných poznámek, takže se z toho vyklubala strašně fajnová přednáška.
Další následoval workshop "Kámen, nůžky, papír aneb z čeho vyrobit cosplay". Bod programu, na který jsme chtěly snad nejvíc… a nebyly jsme samy. Sál byl narvaný nad kapacitu, takže všechno na co jsme se zmohly bylo jen smutně stáhnout pomyslný ocásek mezi nožky a doufat že bude záznam. Odplahočily jsme se ven, vyfotily jsme se s pár lidmi moc fajn lidmi a odebraly se na oběd. Deila-chan zůstala na AF až do konce, ale pro nás už skončil i třetí animefestní den.
Nedělní cosplay (foto od Lin, BeeZet jakožto fem!Trickster Dave):


A teď něco ke zlým otaku.
Zlí otaku jsou jedním slovem zlí. Dále jsou nepřejícní, drzí a nesnesitelní tak, že byste je nejraději vykopli za jízdy z vlaku. Zpraží Vás nenávistným pohledem jen po nich něco chcete a nejhorší to je, když je požádáte jestli by se mohli trochu posunout.
Nemám nejmenší tušení proč to dělají, ale nemám je ráda. Takže pozor na ně~!

SHRNUTÍ:
- tohle byl snad nejlepší Animefest na kterém jsem byla
- měla jsem absolutně úžasnou společnost
- mám asi 8 nových placek a kupodivu žádnou figurku
- lidi v neděli měli absolutně úžasné reakce na můj cosplay
- viděla jsem staré dobré kamarády a hlavně Hikaru a Azeeee ♥
- propříště peněženku nechávám doma
- Alpacasso... není má T^T
- Izaya, Izaya bloody everywhere you look...


- A bylo to absolutně skvělý i přes všechen ten déšť, protože déšť mám strašně ráda~ ♥

Tak, dokonáno. Že to byla ale fuška~
No, i přesto, že jsme na AF nestihly všechno co jsme chtěly, já jsem si to fakt užila a doufám, že všichni, kdo tam byl tak taky. Už se těším na další ročník~ 8D
A ode mě je to zase vše. Farewell, smrtelníci!

-lilajs ♥

P.S.: Nemám nejmenší tušení jestli ten článek dává smysl, ale doufám v to, ehehe.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 23. května 2013 v 12:04 | Reagovat

Aspoň, že někdo si ty dny užil. Mně se to, jak víš, moc úžasné nezdálo... Ale co, to je vlastně úplně jedno.¨
Tvoje cosplaye úžasné - jednoduše a stručně, prostě úžasné a dokonalé! A je mi líto, že jsem nemohla naživo vidět Jacka, i když ... přes tu další noc a následně neděli bych se tam už stejně nebavila a bylo lepší, že jsem jela :D

2 babuinobu babuinobu | Web | 23. května 2013 v 13:32 | Reagovat

[1]:
Mělas špatnou společnost~ =)
Děkuji >///< on Jackie možná bude ještě trochu lepší =) ale je to moje jediná plně samostatná práce tak jsem docela hrdá ="3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama