Setlock, belowtheline a jiné rozmanité postřehy

15. dubna 2013 v 18:42 | lilajs |  Obecně rozlišený výplach mozku~
Aneb co se děje v síních fandomů.

Jsem členkou mnoha fandomů. Snažila jsem se je vyjmenovat, ale po několika pokusech jsem opět selhala a řekla jsem si, že na to kašlu.
V posledních týdnech internet skoro explodoval, protože se začala točit třetí řada Sherlocka, vyšly nový díly Doctora Who, bílžily si ceny MTV Movie Awards (které proběhly včera) a spousta dalšího, jako třeba v nadpisu zmíněná belowtheline. Tak a teď hezky popořádku~

01: SETLOCK
Začnu Sherlockem, protože už pár dní v prohlížeči schraňuji dvě absolutně... nepopsatelné fotky.
Nové díly se začaly točit už v březnu. Ještě předtím tvůrci napínali fanoušky nejrůznějšími fotkami z příprav, takže Sherlockians málem ohryzávali stoly (neříkejte, že jsem byla sama... že ne?!). Prolítly světem zprávy o tom, že Benedict bude plešatý, kvůli depresi, kterou Sherlock dostal z nedostatku Johna a paní Hudsonové ve svém životě. Ahaha, nope. Ale pak to přišlo~ čtení scénáře a samotné natáčení. V první den se objevilo toto:


Bylo řečeno, že Martin bude celou dobu hrát s hrozny v očích, což se pravděpodobně naštěstí nestalo~ ale dobře, uznávám, bylo by to skutečně... pozoruhodný ="D
No a před pár dny se zase objevilo tohle:


Není Martin rozkošný?
Well, myslím, že ti dva jsou ideální pár. Spřízněné telecí duše =D. Každopádně první díl je už prý hotový, ale premiéru připravuje BBC až na příští rok i když měla být letos na podzim. Uvidíme čím nás nakonec překvapí~

02: BELOWTHELINE
V podstatě je to pětidenní projekt od Unicefu UK, kdy má člověk £ 5 na 5 dní na veškeré jídlo a pití, ale každý den může utratit maximálně £ 1.
Šlo o to, aby lidi zkusili jaké to mají děti z rozvojových států. Pravdila byla taková... všelijaká. Bylo povoleno pít kohoutkovou vodu a nezapočítávat ji do nákladů, ale třeba věci z vlastní zahrádky už se zase přepočítávat musely. Pro mě bylo nejzajímavější pozorovat účastníky.
Tom Hiddleston, jakožto velký fanda Unicefu, šel do toho... přímo po hlavě se dá říct. Fotil každé svoje jídlo za celých 5 dní. Připadala jsem si jako strašná mrcha, když jsem se už 2. den potutelně usmívala, když psal jaký má hlad, ale pak jsem si málem dala hlavou do zdi, když jsem pomyslela na to, že asi není zvyklý... jako někdo... erchm. 4. den se ovšem prokázalo že je to masochista~ ano, proč si nejít zaběhat když máme málo energie, že jo? Je ale pravdou, že děti taky celý den nesedí doma, ale podávají nějaké výkony.
5. den ho pozvali do britské ranní talk show kde o projektu mluvil. Bohužel jsem to ještě neviděla, i když byl livestreaming (seděla jsem ve škole a proklínala to, že se nemůžu dívat), ale v brzké době doplním svoje mezery.
Odpoledne jsem však objevila armádu nenávistných vzkazů o tom jak si hraje na chudého i když je strašně bohatý... a ve mě se začla vařit krev.
Nemám ráda takovéhle lidi. Pomlouvat někoho, kdo se sbalil a jel se povídat do Afriky jak děti žijí a obecně jaká je tam situace ale fakt není fér. Justin Bieber možná přispívá se svým platem 191 dolarů za minutu na milion-padesát charit, ale v poslední době čtu jen to jak uráží lidi kolem sebe.
Hiddles se prokázal jako úplně normální člověk... vlasntě po včerejšku dost gentleman. Inspiroval hodně lidí k tomu zkusit projekt belowtheline taky. Jedním z nich je třeba cosplayerka Lokiho z Německa, Fahrlight.
A pro ukázku pár fotek od Toma~


Řekl jak mu to otevřelo oči, ale nedokáže si představit život doopravdy "below the line" bez elektřiny, teplé vody a střechy nad hlavou~ Mám pocit, že kdyby to lidi zkusili tak extrémě, budou si vážit toho co mají.

03: A TEĎ TO OSTATNÍ~
Vyšel nový Doktor. Viděla jsem zatím jen jeden díl, ale můžu říct že Moffat odvedl krásnou práci i přesto jaké je to monstrum.
Včera v rámci MTV Movie Awards vyšel trailer na nový film Hunger Games: Catching Fire a celý můj dashboad na Tumblru je plný Katniss. Začínám mít pocit, že bych se měla podívat nebo Hunger Games přečíst... a to už jsem knihu i svírala v rukou, ale peněženka zela prázdnotou jako vyprahlá poušť.
A když už jsme u těch cen, Marvel's Avengers dostali 3 ceny - Nejlepší souboj, Nejlepší padouch a Nejlepší film roku. To bylo popcornu~!
Zaslechla jsem taky o nových dílech Hry o trůny a program se mi snažil říct, že je to pravda.
Za necelý měsíc je premiéra Iron Mana 3 a s ním by měl vyjít taky trailer na listopadového Thora, kde blonďák bude vyhrožovat svému šmoulímu bráškovi smrtí... ale pssst.
Tak a zijstila jsem, že jsem strašně neschoný fanoušek literatury... erchm... nic.

No a tím shrnutí končím. Práce mě volá~ Animefest se kvapem blíží až mě to popravdě děsí ="D. Popřejte mi hodně štěstí a já se loučím. Arrivederci~!

-lilajs ♥
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama