Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

23. března 2013 v 15:01 | lilajs |  Postřehy z kinematografie~
Film moc dobrý na to, aby neměl fandom~

A jako tradičně začneme trailerem~


Jak jste si již mohli všimnout, jedná se o "trochu" nevšední podání staré dobré klasiky o Jeníčkovi a Mařence. Tady se z nevinně vypadajících sourozenců stanou - dá se říct - profesionální assassíni čarodějnic obdařeni hromadou zajímavých hraček... erchm... zbraní a technik. Zápletka je taková tadiční - ve vesnici se začnou ztrácet děti a nikdo neví proč a kam, tak starosta jednoho dne najme Jeníčka s Mařeknou~. Ti po zabití pár parzitujících čarodějnic v okolí zijstí, že mají dočinění s něčím větším a silnějším než byli normálně zvyklí. Mezitím se jim povede osvětlit i nové věci z jejich minulosti, které se nakonec projeví dost užitečné ve finálním boji.
Ve filmu se objevily zajímavý prvky, který ale občas moc neseděly do doby, ale kdo není rejpal, nevadí mu to. Čarodějnice byly absolutně geniální a skutečně děsivé - tím chci říct, že když jsem viděla první, vypadala jsem jak nakopnuté štěnňátko a smířila se s tím, že tak bude asi vypadat i ten zbytek. Dámy, více hydratujícího krému na obličej!
Jeremy Renner ztvárnil úžasnýho "socially awkward" cukrovkáře Jeníčka, Gemma Arterton tvrďáckou Mařeknu a Famke Janssen prostě nemůže dostat žádnou klaďáckou roli - tím chci říct, že z ní byla skvělá černá čarodějka vyššího řádu Muriel z které jsem se pomalu mohla jít převlíknout když se objevila poprvé... ehehe. A musím zmínit Edwarda, protože i trol vypadal líp než třpitící se víla vydávající se za upíra.
Úplně nejlepší na celém filmu je, že není moc dlouhý na to aby se člověk začal nudit a většinu zdlouhavých duchaplných rozhovorů tu nahradila akce. Samozřejmě si tvůci nemohli odpustit ani lovestory s nešťastným koncem~ A soundtrack... nemám slov ♥
Celkově je to hezké, i když trochu brutální dílko na které bych malé děti raději nebrala, ale pro ty povyrostlejší, proč ne? A hlavně nesmíme zapomenout...

"PRAVIDLO PRVNÍ: Nikdy nelezte do baráku z perníku.
PRAVIDLO DRUHÉ: Když se chtete zbavit čarodějnice, podpalte jí prdel."

A credits song k tomu~


Mě se Jeníček a Mařekna jako film hodně moc líbil, takže pro lidi se silnějším žaludkem můžu doporučit!! =3
No a já se opět loučím. Ciao smrtelníci~
-lilajs ♥
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Danil Kovak Danil Kovak | Web | 9. července 2013 v 7:29 | Reagovat

pekny film

2 babuinobu babuinobu | Web | 10. července 2013 v 0:45 | Reagovat

[1]:
Souhlas =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama