Animefest 2012

7. května 2012 v 15:13 | lilajs |  Obecně rozlišený výplach mozku~
Malá recenze na con Animefest =)


Po dlouhé době opět zdravím *mává* =). Omlouvám se za prodlevu v mém "kreativním psaní", ale můj soutěží cosplay na Animefest 2012 mi sežral veškerý volný minuty, který jsem během dělání věcí do školy našla.
Tak, proto jsem se rozhodla vám aspoň nastínit jak můj animefestní víkend vypadal =). Radši recenzi napíšu hned po conu, aby to nedopadlo jako minulý rok, kdy jsem psala po Advíku a absolutně jsem zapoměla co jsem vlasntě chtěla ="D.
Tak jdeme na to =)...

DEN PRVNÍ:
Celý můj Animefest byl v symbolickém rozpoložení "forever alone", protože kamarádka - Dingo - onemocněla a tak nemohla jet, takže to bylo v tomhle smyslu docela naptytel.
Na AF jsem vyrazila asi v 15:45 - čtvrt hodiny před registrací. Ovšem jsem měla tušit, že všichni nadšení otaku se nejdříve zaregistrují a potom si hodí věci do tělocvičny. Vypadalo to asi tak, že jsem dorazila a předemnou obrovská nekončící masa lidí, kteří se všichni navzájem znali, objímali a takhle. To dosti prohloubilo můj... depresivní (?) stav, ale naštěstí na mě najednou někdo zavolal "díte!" a nejednou se objevil Azrael =3. Nečekala jsem ho, ale hrozně mě to potěšilo. Neodolala jsem tomu ho neobejmout, fakt že ne =3.
Chvíli potom (no... spíš "chvíli") spustili registraci a ten obrovský dav se začal hrnout do skleněnejch dveří, který povolovaly pustit leda tak 2 lidi naráz (teoreticky 3). A jak se všichni drazí otaku mačkali, byli jste občas rádi, že to vaše tělo přežilo ve zdraví. Já naštěstí využila své "Izaya-skillz" a přelomení žeber o tvrdý rám dveří jsem se vyhnula. Musím taky zmínit dosti vtipnou cedulku na skle =D. Stálo tam:
"Připravte si pravou nebo levou končetinu (nohy neberem)."
Po chvilkovém stepování ve frontě jsem se konečně dostala je stolku registrace, kde seděla příšerně nepříjmená nevrlá organizátorka. Jo, chápu, prošlo předemnou asi 200-250 lidí, ale jakto že byli ostatní v pohodě? Cholerička? Uh... fajn.
Po odbavení, při kterém jsem obdržela krásný náramek s nápisem "Animefest 2012" (který mi mimochodem nejde vůbec sundat ="D), FestZIN, program a hlasovací lístky, mě odchytla milá maidka ve které jsem poznala kamarádku Olly. Prohodily jsme pár slov, ale pak šla každá svojí cestou - tím chci říct, že jsem tam zůstala úplně sama.
Dalo by se říct, že jsem pak asi 20 minut strávila venku imaginárním civěním do programu/ FestZINu.
Kolem šesté jsem vyrazila na Zahájení, na kterém jsem zůstala až do vydražení sborníku Vějíř za astronomických 750 Kč (normálně stojí 150.-, ale tohle bylo politý nealko saké). Tím můj první animefestní den končil.

DEN DRUHÝ:
Naplánovala jsem si vstávat před šestou kvůli soutěži v cosplayi, do které jsem se přihlásila, ale moje láska ke vstávání mi to překazila. Tím chci říct, že jsem se vyplazila z postele ve čtvrt na sedm, když jsem už za 45 minut měla být na place - a to s mým cosplayem vážně nešlo.
Asi tak po hodině + něco příprav a přesunu jsem už konečně stála v Rotundě na výstavišti v Brně a čekala kdy zavolají mé jméno. Fajn, taková byla očekvání, ale pravda byla, že jsme asi 30 - 45 minut seděli, koukali doblba a čekali na porotce.
Nemám nejmenší tušení co se dělo během toho na jiných místech jako přednášky, promítání a tak. Omlouvám se.
Každopádně celá cosplay soutěž měla v programu spoždění kvůli selhání techniky. Vážně lidi, nevyčítejte technikům, že jim nejdou pustit prezentace nebo videa. Ty notebooky běží hrozně pomalu. Kluk, co dělal prezentaci k soutěži málem mlátil hlavou do stolu, jen aby ten blbý počítač rozjel (ne, vážně by to nepomohlo). Víc o soutěži napíšu do dalšího článku =).
Další v programu následovalo cosplay divadlo. Jako vždy jsem já a 2 milí kluci, co se ke mě přidali (a já jim moc děkuju za společnost ^^), nepomysleli na to kolik tam bude lidí. Vypadalo to asi tak, že jsme stáli 20 minut příšernou frontu pomalu jak na registraci. Ale vrcholem zákonu schválnosti bylo, když nás orgín zastavil ve dveřích do sálu a oznámil, že je plno. V tu chvíli jsem myslela, že ho na místě zabiju, ale zachovali jsme chladnou hlavu a rychle běželi do Kongresovýho centra na streaming.
Řekněme, že tam bylo taky narváno, ale naštěstí se pár míst našlo. Streaming byl okomentovala jedním slovem: příšerný. Místo hlasu bylo slyšet neustálý hučení, takže člověk musel pomalu zapojit všechno, co v hlavě souvisí se sluchem aby něco pochytil. Půlka sálu se během - dá se říct - 20ti minut vyprázdnila, protože to se fakt nedalo, ale já hrdinně zůstala sedět celou dobu. Časem popravdě přestaně člověk i to blbý hučení vnímat, jen to chce trpělivost =).
Letošní divadlo chtělo trochu víc šťávy, protože dobré byly tak 2-3 scénky. Je pravda, že nemůžu posoudit, kvůli tomu pitomému streamu. Ale hlavní pochvalu si zaslouží tým se svým pohádkovým pojetím Naruta (nebo tak nějak to bylo). Ta scénka byla naprosto geniální!! Těm několika lidem fakt tleskám, protože byli úžasní! =3
Dál následovaly Omyly v anime, které přenášel Jonathan Clements. Pokus dostat se do sálu byl naprosto beznadějný, takže jsem opět skončila s kluky na streamu. Nebohému Jonathanovi bylo rozumět tak každé 7mé slovo, takže to bylo slušně naprd. Doufám, že někde na stránkách AF najdu potom lepší záznam, protože stream byl vážně k pláči. Ovšem vrcholem všeho bylo, když stream tak v 1/3 přerušili kvůli přednášce o Harajuku pokojích. Nezbylo nic jiného než se naštvaně zvednout a odejít = další důvod proč hledat lepší záznam.
Naštvaní z vykopnutí jsme se zas přesunuli do Rotundy, kde mělo být vyhlášení výsledků soutěží od Fest*Foto po Soutěž v cosplayi. Človek by nevěřil, kolik lidí se bude cpát na vyhlášení, fakt. Ale po zmáčknutí několika žeber, jsme se konečně dostali do sálu.
Chtěla bych tímhle pochválit Sykysana za dokonalou fotku Go na víku od kanálu =). Geniální! Dál taky blahopřeju všem ostatním vítězům =). A s vítězem cosplay divadla jsem nadmíru spokojená =3. Gratuluju, lidi se skvělou Naruto scénkou =3.
Po vyhlášení jsem se se svěšeným imaginárním ocáskem a oušky přesunula do penzionu, kde jsem "spala". Svlíkla jsem svůj cosplay, odlíčila a najednou ze mě byla zase ta nenápadná otaku se stalkeroidním chováním a Izayovskými sklony. Mamka se do mě snažila ještě násilím narvat nějaké jídlo, ale můj žaludek skučel "nééé, prosím už víc ne!" už od pátku. Animefest bych nazvala jediním víkendem v roce, kdy můj žaludek nemusí přijmout moc jídla a je mu fajn ="D.
Po bleskové přeměně jsem se odebrala na přednášku Světový cosplay, kde přednášela NadiaSK z Itálie, Johan (Shookie) z Norska a Licorne (Susan) z Maďarska. Nehorázná sranda =D. Zvlášť Shookieho panel =D. Ten kluk je prostě úžasnej =D.
Chtěla jsem jít ještě o půlnoci na přednášku o Yaoi, ale řasa, která mi spadla do oka mi v tom rafinovaně zabránila.

Sobotní animefestní cosplay...

DEN TŘETÍ:
Neděle - den kdy jsem nemusela vstávat brzo. A taky den, který jsem měla strávit s Deilou a Mizu =). Nakonec jsem si s nimi spíš přišla tak nějak navíc =(.
Poslední den byl ve znamení Cosfightu a Hetalie. Přednáška Cosfight byla naprosto skvělá (a taky hodně kreativní vůči mojí hlavě 8D)! Krásný bylo i předvedení a vysvětlení co použít.
Nejvíc mě ale rozesmálo doporučení nepoužívat veliký zbraně =D. V tu chvíli jsem su vzpoměla na svojí Rudou královnu a začla se potutelně zubit ="D.
Přednáška o Hetalii mi opět rozšířila obzory co se týče dobrých MAD videí. A dá se říct, že mi došlo, že můj nejmilovanější pairing je Prusko s Maďarskem =3.
Taky se objevily tipy na RPG hry jako je Romaheta nebo Hetaoni. Na druhou zmíněnou hru jsem zkusila najít nějaký video a našla... bylo to sice opět MAD, ale se svou láskou k hororům jsem tu nadávala ve všech možných jazycích co znám. Ale tak třeba jednou porazím svůj strach a zahraju si to =D.
Po přednášce jsem se odebrala k odjezdu domů...

Malá ukázka děje Hetaoni...


SHRNUTÍ:
- Děkuji milé slečně, která se ke mě přidala v pátek jako společnice ^^
- Děkuju i dvoum super klukům - Ponorka a Enevy - za společnost celou sobotu
S nimi jsem vážně měla pocit jako hvězda =3 a doufám, že se zas někdy potkáme =33
- Taky děkuju Asu, protože mě šla zachraňovat, když jsem už vypadala jako že si asi vyrvu oko z hlavy (bylo vážně příšerně rudý D8)
- Stala jsem se hrdou majitelkou 13ti nových placek, figurky Rina z Ao no Exorcist atd.
- Viděla jsem svou vysněnou figurku ♥
- Celý Animefest jsem myslela co dělá Dingo, která nemohla jet =(
- Jsem nadmíru spokojená se svým výkonem v cosplay soutěži =3
- Všichni si utahovali s advíkovský fráze "uličkůůů!" ="D
- V životě nbudu tak dobrá cosplayerka jako je dokuganpocky
- Animefest byl prostě super x33

I přes ty všechny příšernosti, co se děly jsem si to fakt užila =) (nebo aspoň si to myslím). Jen mě mrzí, že jsem v pátek nepotkala Psycheho =(. Ale i tak se těším na další ročníky AFka =).
Tak a to bude prozatím vše =). Mějte seee!! *mává*

-love, lilajs ♥
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Deila Deila | 11. května 2012 v 14:18 | Reagovat

Opravdu se moc omlouvám za tu neděli... ale v sobotu sme měli menší problémy takže moje nervy už byly tak nadranc, že už sem moc nevnímala T-T gomenasai

2 babuinobu babuinobu | Web | 11. května 2012 v 18:04 | Reagovat

[1]: v pohodě~

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama